Kekova’ya Arabayla Gidilir Mi? 

Antalya’ya araba ile tatile gelenler Kekova’ya arabayla gidilir mi sorusuna yanıt arar. Tatilcilerin en merak ettikleri yerlerden birisi olan Kekova, Antalya’da Demre’ye bağlı küçük bir adadır. Üçağız ile Kaleköy arasında bulunan bu özel bölgeye Antalya seyahatiniz sırasında rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Kekova bir ada konumunda yer aldığı için araç ile adaya girişiniz mümkün olmaz. Ancak aracınız ile Antalya’da bulunuyorsanız, Demre ilçesine kadar araç ile gelerek buradan sonra tekne yolculuğu ile Kekova Adası’na ulaşabilirsiniz. 

Kekova’ya Karayolu Ulaşımı

Kekova’ya arabayla gidilir mi ve Kekova’ya nasıl gidilir gibi sorulara yanıt arayanlar Antalya’ya ulaştıktan sonra buradan birçok farklı vasıta ile Kekova Adası’na gidebilir.  Kekova Adası’na kara yolu ile gidebilmek için;

  • Öncelikle şehirlerarası otobüsler ile Antalya’ya gelmeniz gerekir.  
  • Antalya otobüs terminaline ulaştıktan sonra buradan Demre yönüne giden toplu ulaşım araçlarını tercih edebilirsiniz. 
  • Demre ilçesine geldikten sonra buradan Üçağız yönüne giden minibüslere binerek limana ulaşabilirsiniz. 
  • Üçağız limanına kadar geldikten sonra buradan Kekova Adası’na giden teknelere binebilir ve adaya kısa sürede ulaşabilirsiniz.

Kekova Adası’na Nasıl Gidilir?

Antalya Kekova Adası’na gidebilmek için havayolu ulaşım araçlarını tercih edebilirsiniz. Havayolu ile Antalya’ya gitmek için Ankara- İstanbul ve İzmir’den kalkan uçaklar ile Antalya’ya inebilirsiniz. Antalya Havalimanı’ndan Kekova Adası 170 kilometredir. Antalya Havalimanı’na indikten sonra buradan araç kiralayabilir ve Kekova Adasına kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Havalimanından kiralayacağınız araçlar ile Kekova Adası’na gitmek için;

  • Havalimanından çıktıktan sonra Kemer- Kumluca yolu üzerinde devam etmeniz gerekir.
  • Kemer yolu üzerinden Demre istikameti takip edebilirsiniz.
  • Demre Sanayi Sitesi’ne kadar geldikten sonra, karşınıza çıkan kavşaktan sola doğru dönebilir,
  • 15 kilometre dümdüz ilerledikten sonra limana ulaşabilirsiniz.
  • Limandan bineceğiniz tekne ile dakikalar sonra Kekova Adası’na inebilirsiniz. 

Kekova Adası her yıl sayısız turisti ağırlar. Ada genelinde yaşam olmadığı için adaya geziler genelde günübirlik olarak gerçekleşir. Ancak bu bölgeye geldiğinizde ada ve etrafında yer alan koyları gezebilmek için civarda bulunan konaklama yerlerini tercih edebilirsiniz. Tatilinizi dolu dolu geçirmek ve gezinizi rahat konaklama imkanlarına sahip şekilde tamamlamak için Kekova Sahil Pansiyon’u tercih edebilirsiniz. Kekova’da Üçağız Köyü’nde bulunan Sahil Pansiyon size ihtiyacınız olan deniz manzarasını ve huzuru sunar. Ailenizi le birlikte özel konaklama imkanlarına sahip olabilmek ve unutulmayacak bir tatil geçirmek için Kekova Sahil Pansiyon’da yerinizi ayırtabilirsiniz.  İndirimli konaklama seçeneklerinden yararlanmak için https://www.kekovasahilpansiyon.com/ adresi üzerinden Sahil Pansiyon’a kolayca ulaşabilirsiniz.