Kekova ve Simena Pansiyonları

Fotoğraflardan aşina olacağınız Kekova ve Simena bölgesine düzenleyeceğiniz geziler ve tatil için muhteşem fırsatlara ulaşabilirsiniz. Kekova pansiyon fiyatlarının uygun olması ve hizmetlerinin kalitesi sayesinde tereddüt etmeyeceksiniz. Kekova’nın gizemli tarihinde masmavi bir yolculuğa çıkabilmek için tam zamanı. Turkuaz renginde koylarına uğrayabileceğiniz tekne turu sayesinde gezilerinizi renkli hale getirebilirsiniz. Sizler de pansiyonlarla iletişime geçerek günler öncesinden ayırtacağınız yerinizin manzaralı olmasını tercih edebilirsiniz. En konforlu ve kaliteli şekilde konaklamanıza olanak veren bu işletmelerde sıcak ve samimi ortaklarla karşılaşabileceksiniz. En koyu sohbetleri gerçekleştirebileceğiniz bahçe, teras ve veranda gibi alanlarında tertemiz hizmetlerin sizi beklediğini vurgulamaktayız. Kekova’ya doğru yolculuğa çıktığınızda tekne ile uğramanız gereken yerlerden birisi de Simena olacaktır. Aynı zamanda Kaleköy olarak adlandırılan ve antik kent kalıntılarıyla dolu bir tarihi barındıran bu alanda göz kamaştıran doğal güzellikleri halen korunmakta olduğunu görebileceksiniz.

Kekova Pansiyonlarını Arayın

Günümüzdeki ismi Kale Köyü olarak bilinen ve geçmişte ise Simena antik kenti üzerinde kurulmuş olan bölgede hangi hizmetleri aradığınızı belirtebilirsiniz. Bu çevrede yer alan taş evlerin pansiyonlara dönüştürülmesiyle birlikte konaklama yönünden avantajlı olacağınız fırsatlara yer verilmektedir. Üçağız Köyü’ne kadar kara yolu ile gelen ziyaretçilerin tekne turları sayesinde Kaleköy’ü keşfetmeleri ve bu alandaki Kekova pansiyonlar ile tanışmaları mümkün olacaktır. Kekova Adası’nı karşısına alan ve harika manzaraları barındıran kısımda ise eski bir kale kalıntısı bulunmaktadır. Bu köyde sizleri bekleyen ve kapılarını siz değerli misafirlerine açan küçük ev görünümündeki pansiyonları hemen arayarak bilgi alabilirsiniz. Denizin üstünde olduğunuz anları enfes yemeklerle taçlandırabilir ve manzaraya doyabilirsiniz. Turizme ve balıkçılığa dayalı bir geçim kaynağına sahip olan köy halkının, doğal köy ürünlerinden hazırladıkları yiyeceklerin tadına doyamayacaksınız. Simena gezinizi Kekova pansiyonlar ile konforlu hale getirmek için telefonlarınıza sarılabilirsiniz. Noel Baba etkinlikleri ile ünlü Demre ilçesinde bulunan Kaleköy’de kral mezarları da ünlüdür. Ayrıca Likya döneminden kalan 300 kişilik kapasitesiyle dünyanın en küçük amfi tiyatro olma özelliğini taşıyan alanda kalıntılar da tarihi geziler için ideal alternatiflerden olacaktır.

Erken Rezervasyon Avantajları ile Kekova Pansiyonlar

Likya uygarlığına ev sahipliği yapmış olan bu alan yaklaşık 7,5 km uzunluğundaki kıyısı ile meşhurdur. Sizler de doğal ve antik kalıntılar arasında geçireceğiniz birkaç günlük tatil için erken rezervasyon yaptırabilirsiniz. Haftalık, günlük veya daha uzun süreli rezervasyon imkanlarını elde edebileceğiniz Kekova pansiyonlarında huzuru ve sakinliği bir arada bulabileceksiniz. Kekova Adası’nın çevresinde bulunan Üçağız köyü kara yolu ile ulaşabileceğiniz son noktadır. Kaleköy’e geçmek, tertemiz koyları keşfetmek ve yüzme keyfini yaşayabilmek için tekne turlarını tercih etmeniz gerekmektedir. Tatilcilerin en çok merak ettikleri ve akın akın ziyaret ettikleri ünlü koyları yakından keşfedebilirsiniz. Demre ilçesine bağlı olan ve Kaş’tan da ziyaret edilen bu alanda geçireceğiniz her bir dakikanın önemli ve değerli olduğunu görebileceksiniz.

Kekova Tekne ve Yat Turları

Kekova’nın tarihi ve doğal güzelliklerine şahit olabilmeniz için tekne ve yat turlarını seçmeniz gerekmektedir. Bu sayede gerçekleştirilecek olan tur programında hangi alanlara uğrayacağınızı merak ediyor olabilirsiniz. Sizlerle bu yazımızda Kekova Tekne Turu sayesinde gezip görebileceğiniz bazı alanlara dair bilgileri paylaşacağız:

l Akvaryum Koyu

Tekne turuna katıldığınızda uğrayacağınız ilk koy olacaktır. Akvaryum koyu suyunun berrak olmasıyla bilinir ve adını da buradan almaktadır.

l Tersane Koyu

Batık Şehrin bir parçası olan Tersane koyu, geçmiş dönemlerde bakım ve onarımı yapılan tekne kalıntılarını barındırmaktadır.

l Batık Şehir

Likya Antik Kentinin depremler sonucunda meydana gelmiş olan kalıntı bölgesidir.

l Korsan Mağarası

Geçmiş dönemlerde içerisinde korsanları saklayan bu mağarayı ziyaret etmeden dönmemeniz gerekmektedir.

l Gökkaya Koyu

Kekova Adası’nın en büyük koyu olma özelliğini taşımaktadır. Olumsuz hava şartlarında tekne yolculuğu yapan kişiler için korunaklı bir limandır. Diğer yandan ise Kekova tekne turlarında yüzme ve yemek molası verilen bir noktadır.

l Esmeralda Koyu

En iyi yüzme alanlarına kavuşabileceğiniz bu koy Kaleköy’e 40 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Berrak suyu ve sakinliği ile dikkatinizi çekecek bir alandır.

l Kaleköy

Eski kale kalıntılarına çıkarak manzarayı ayaklarınızın altına alabileceğiniz tarihi güzelliklerle dolu bir tatil merkezidir. Ev yapımı dondurmalarıyla meşhur olan bu alanda yürüyebilir ya da yüzmenin keyfini çıkarabilirsiniz.

Kekova Gezisinde Göreceğiniz Yerler

Fiyat ve zaman konusunda sorun yaşamayacağınızdan emin olabileceğiniz Kekova gezinizde göreceğiniz yerlere dair planları yapabilirsiniz. Kısa turlarda, özel koylara ziyaretlerde veya kalabalık tur alternatiflerinde pek çok noktaya uğramanız mümkün olacaktır. Eşsiz denizinde yüzebileceğiniz Kekova’da lahitleri görmeniz de mümkündür. Simena’ya yolculuk yaparak tarihi yönden elde edeceğiniz eşsiz fırsatların yanı sıra konaklama açısından da avantajlı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Yukarıda belirttiğimiz koyların dışında Karaloz Koyu gibi daha önce turların uğrak noktası olan adresleri de ziyaret etme şansını yakalayabilirsiniz. Eşsiz sularında yüzme imkanı bulabileceğiniz noktaları keşfedebilir ve dünyanın en güzel koylarını ziyaret etme fırsatını yakalayabilirsiniz. Sakinlik arayanların tercihi olan Kekova’da sayısız alternatif bulunmaktadır. Kafanızı dinlemek istediğinizde ulaşabileceğiniz bu mekanlarda yeme-içme konusunda zorluk yaşamayacaksınız. En keyifli çayları yudumlayacağınız Kekova’nın sessiz ve sakin koylarına yönelik planlarınızı yaparken, öncelikle pansiyon seçeneklerine göz atmanız gerekmektedir.

Doğal Güzellikleriyle Kekova Adası

Güzelliklerine şahit olduğunuzda ayrılmak istemeyeceğiniz köy ve koylarla dolu olan Kekova Adası’nın doğallığı sizler için de cazip gelecektir. Günün her saatinde manzaranın tadına varabilmek için Kekova pansiyon fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. Böylelikle denize bakan odaları ile cezbeden büyüleyici görünümlerinden faydalanmış olacaksınız. Yalnızca gezi veya aktiviteler esnasında değil, dinlenirken de sakinleştiren ve huzur kazandıran bu manzaralı odalarda konaklama imkanını elde edebilirsiniz. Diğer konaklama imkanlarına göre fiyatları ve konforu açısından daha avantajlı olabileceğiniz adımları atacaksınız. Sizler de geç kalmadan yerinizi ayırtabilir ve her sezon keyifli dakikaları yaşayabilirsiniz. Dilerseniz ailenizle veya arkadaşlarınızla, dilerseniz de tek başınıza çıkacağınız bu yolculuktan keyif alabilmek için doğru bir pansiyon seçmeniz gerekmektedir. Tatilinizi çileye dönüştürmeyecek olan adresler sayesinde kaliteden ve güvenden ödün vermemiş olacaksınız.

Misafirlerinin her isteklerini karşılayacak kapasitede olan tecrübeli adresler sayesinde rahat edebilirsiniz. Gönül rahatlığıyla seçeceğiniz mekanlarımızda beklediğinizin üstünde verimi alabileceksiniz. Rahat bir nefes alabilmek, endişe duymamak ve tertemiz olduğuna dair kuşkuya kapılmamak için adreslerimizi ziyaret etmeniz yeterli olacaktır. Uygun fiyatlı konaklamanın nasıl mümkün olacağını sizlerle paylaşıyoruz. Kalabalıktan sıkılanların uğrak adresi olan pansiyonlarımızda tüm hizmetleri sunuyoruz. Talep edeceğiniz özelliklerin mevcut olduğunu görebileceğiniz adreslerimiz sayesinde tatilinizin tadını çıkarabileceksiniz. Konforlu barınmanın ve gezilecek tür yerlere hakim olmanın nasıl mümkün olduğunu açıklıyoruz. Tüm gezi alanlarına ve aktivitelere yakın mesafede bulunan harika lokasyonu sayesinde konaklamak isteyeceğiniz pansiyonlara dair bilgileri hemen alabilirsiniz.

Gerçek bir tatili ve huzuru yaşatacak konaklama alanlarına en uygun ödemeleri yapabileceksiniz. Sabah kahvaltısı ve akşam yemeği öğünlerini de leziz biçimde bulabileceğiniz bu alanlarda kaliteli hizmetler sizleri bekliyor olacaktır. En nezih şartlarda konaklayabilmek için bu alternatifleri değerlendirmeyi unutmayın. Kaleköy veya Üçağız pansiyonları sayesinde en rahat edebileceğiniz Kekova pansiyonlarına ulaşmış olacaksınız.